Menu
Your Cart
Tüm kredi kartlarına Taksit İmkanı!

İnverter

Marka: Lexron
LEXRON (SMART MARKA) 1KVA / 1KW - 1000W 12V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.&nbs..
3.548TL
Vergiler Hariç:3.007TL
1KVA / 1KW TAM SİNÜS AKILLI İNVERTER - TESCOM
Ön Sipariş
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 1KVA / 1KW - 1000W 12V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
3.877TL
Vergiler Hariç:3.286TL
1KVA / 1KW TAM SİNÜS AKILLI İNVERTER - TOMMATECH
Ön Sipariş
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 1KVA / 1KW - 1000W 12V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bu..
4.435TL
Vergiler Hariç:3.758TL
Marka: Lexron
LEXRON MARKA 3KVA / 3KW - 3000W 24V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
5.592TL
Vergiler Hariç:4.739TL
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 3KVA / 3KW - 3000W 24V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
5.246TL
Vergiler Hariç:4.446TL
3KVA / 3KW TAM SİNÜS AKILLI İNVERTER - TOMMATECH
Ön Sipariş
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 3KVA / 3KW - 3000W 24V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bu..
5.829TL
Vergiler Hariç:4.939TL
Marka: Lexron
LEXRON MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTER (MPPT) Kompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmak..
12.164TL
Vergiler Hariç:10.308TL
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTER (MPPT) Kompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmak..
17.790TL
Vergiler Hariç:15.076TL
5KVA / 5KW TAM SİNÜS AKILLI İNVERTER (MPPT) - TOMMATECH
Ön Sipariş
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTER (MPPT) Kompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanıl..
13.684TL
Vergiler Hariç:11.597TL
Marka: Lexron
LEXRON MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
9.883TL
Vergiler Hariç:8.375TL
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
11.099TL
Vergiler Hariç:9.406TL
5KVA / 5KW TAM SİNÜS AKILLI İNVERTER - TOMMATECH
Ön Sipariş
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bu..
11.564TL
Vergiler Hariç:9.800TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 21 (2 Sayfa)

Inverter Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

İngilizce bir kelime olan inverter, dilimizde invertör, evirici ya da güç dönüştürücü olarak kullanılmaktadır. Inverter nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır, çeşitleri nelerdir merak ediyorsanız sizler için hazırladık:

Nedir, Ne İşe Yarar?

DC kaynağından aldığı gerilimi işleyip AC gerilimine getiren bir güç dönüştürme aygıtıdır. Diğer bir ifadeyle, doğru akımı (12V, 24V ve 48V) da alternatif akıma (220V, 50 Hz) çeviren, frekansları düzgün şekilde ayarlayan cihazlara evirici denmektedir. 3 fazlı çalışma sistemine sahip olan eviriciler elektrikli sistemlerin taşıyıcı kolonlarındandır çünkü üretilen elektriğin kalitesini, sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi adına şebeke özelliklerine eş hâle getirmektedir.

0,5 ila 2.000 Hz aralığında hız ayarı yapabilen inverter aracılığıyla alınan elektrikle ev ve iş yerlerinde ya da şehir dışındaki alanlarda elektrikli cihazları güvenle kullanmak mümkün hâle gelmektedir.

Inverter Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Güç dönüştürücüler temel olarak iki ana grup altında toplanmıştır. Bu ayrım, eviricinin kullanıldığı alanda şebekenin bulunup bulunmadığına göre yapılmıştır. Şebeke yokluğunda kullanılmak üzere üretilen eviriciler off-grid inverter olarak; şebekeye bağlı sistemlerde kullanılmak üzere üretilen eviriciler ise on-grid inverter olarak adlandırılmaktadır.

Off-grid olanlar ekseriyetle depolamalı sistemler için olup güneş ve rüzgârdan yararlanırlar. Çiftlik, bağ, yayla evleri ile otoyollar, köyler, dağlar, GSM baz istasyonları off-grid invertörlerin kullanım alanlarına örnek olarak verilebilir.

Akü olarak kullanılan on-grid eviriciler ise kendi içinde üçe ayrılmaktadır: Merkezî, mikro ve dizi. Sırasıyla bu eviricilerin özelliklerine değinecek olursak ilki büyük güçlerde (santral), ikincisi parçalı gölgelenmenin yoğun olduğu çatı sistemlerinde ve üçüncüsü yine hem çatı sistemlerinde hem de sahalarda kullanılmaktadır.

Bakım ve Uyarılar

Isıdan etkilenmesi nedeniyle inverter’lar yanıcı ve parlayıcı maddelerin yakınında, güneş ışınlarını direkt alan bir noktada bulundurulmamalıdır. Eviricilerin ömürlerini üreticisinin belirttiği vakitte tamamlamalarını sağlamak için hava alan korunaklı bir yerde muhafaza edilmeleri ve yıllık bakım görmeleri gerekmektedir. Şayet cihazda paslanma oluşursa bunların da temizlemesi, muhtemel sorunların önlenmesi adına zaruridir. Cihazın içine yabancı madde girmemesine de önem verilmelidir.